הרבה מאוד מים עברו בנהר מאז שהנושא של קידום אורגני נכנס לחיינו, אך אחד מהדברים שנשארו חשובים מאין כמותם זה הנושא של בניית קישורים. ניתן להגיד באופן חד משמעי כי מדובר על אחת מהדרכים היעילות ביותר לעלות את האתר במעלה הדירוג של גוגל – ולסייע לו לקצור את הפירות על העבודה הקשה.

במקרה שבו איש מקצוע הציע לבצע עבורכם בניית קישורים, הוא בעצם ידאג שאתרים אחרים יוציאו קישורים לאתר שלכם. מבחינת גוגל מדובר על סוג של המלצה שניתן לבצע בין אתרים, וכך אתם תוכלו לראות את האתר נוסק ועולה למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש. אז מדוע זה כל כך קריטי לקידום אתרים? יש לנו את התשובה במיוחד עבורכם.

 

אתר אחר מצביע על האתר שלכם

תדמיינו לכם מצב שבו אתם עומדים בכיתה וצריכים לבחור מי אמור להוביל את הכיתה בהצבעה, השאיפה שלכם היא שכל התלמידים יצביעו עליכם כמובן. כך בדיוק עובדים גם הקישורים בנושא של קידום אורגני בגוגל, כאשר גוגל רוצה לראות על איזה אתר אתרים אחרים מצביעים. ברגע שיש לאתר מסוים הרבה מאוד הצבעות מאתרים אחרים, גוגל מצ'פרת אותו ומעלה אותו בדירוג. זה יכול להיות בצורה משמעותית מאוד, וזה יכול להיות בצורה קצת יותר מתונה הכול בהתאם לטיב הקישור.

 

בניית קישורים חיצוניים ופנימיים

חשוב להדגיש שאין רק קישורים חיצוניים, אתם מוכרחים להוציא גם קישורים פנימיים מהאתר שלכם. כך גם אתם תצביעו על האתר שלכם בנושאים מסוימים, גם את הקישורים האלה גוגל מחשיב כאשר הוא מבצע את השכלול שלו. כך שאם אתם שמים את מרבית תשומת הלב על קישורים חיצוניים, אתם צריכים לשים גם לא מעט תשומת לב על הנושא של קישורים פנימיים שהם לא פחות חשובים עבור קידום אורגני.

 

חשוב לזכור – לא כל הקישורים שווים

תיקחו בחשבון שלא כל הקישורים שווים, וקישורים מאתרים חזקים יהיו שווים יותר מאשר קישורים מאתרים פחות חזקים. המשמעות היא שאתם צריכים להגיע למצב שבו אתם מצליחים להשיג קישורים מאתרים חזקים, כאלה שיוכלו להגדיל את כמות ההצבעות על האתר שלכם – ובכך גוגל יקפיץ אותו במעלה הדירוג. ככל שהאתר יהיה חזק יותר, כך גם הקישור שתקבלו ממנו יהיה חזק יותר – חשוב מאוד לקחת את זה בחשבון.

 

איך ניתן להשיג קישורים? יש מספר אפשרויות

האפשרות הראשונה להשגת קישורים היא פשוט לבצע החלפת קישורים עם אתרים אחרים שימו לב שאסור לסגור מעגלים עם קישורים, הכוונה שאסור שאתר יכווין לאתר שממנו יצא קישור אליו. זה יכול רק לפגוע בשתי האתרים. אפשרות נוספת היא לקנות קישורים מאתרים שונים, אתם תשלמו כסף לבעל אתר מסוים על מנת שיוציאו קישור מהאתר שלו לאתר שלכם – כך בעל האתר ירוויח תוכן חדש ואתם תרוויחו קישור לאתר שלכם.

שימו לב שכל עולם הקישורים צריך אסטרטגיה, לפעמים בעקבות קישורים לא טובים/ לא רלוונטיים ועוד… יכולים רק לפגוע באתר שלכם ולהוריד אותו מדירוגים. לכן תיקחו איש מקצוע עם ניסיון שינהל לכם את הקידום האורגני.

לכל שאלה אנחנו כאן – פנטסטיק שיווק דיגיטלי.