אחד החגים החשובים ביהדות הוא ראש השנה, חגיגה בת יומיים שמתחילה ביום הראשון של חודש תשרי היהודי. את החג מציינים יהודים בכל העולם והוא מסמל את תחילתה של תקופה בת עשרה ימים לקראת יום הכיפורים, הנקראים ‘‘עשרת ימי תשובה’’ נהוג בחג זה להעביר ברכות לראש השנה ואפילו גלויות המכילות ברכות לראש השנה.

ראש השנה, שפירושו "ראש השנה", נקרא על שם המילים העבריות ראש השנה ("הראש [של השנה]") ומתייחס לשנה העברית החדשה.

ישנם ברכות לראש השנה שנוהגים לברך בערב ראש השנה, ריכזנו עבורכם את ברכות לראש השנה הכי מיוחדות שמצאנו הקשורות לחג המיוחד הזה.

ריכזנו עבורכם 6 ברכות לראש השנה כאלה שיעלו חיוך על הפנים של קרוביכם.

1. מאחלים לכם שנה מתוקה כדבש – המשמעות של דבש בקבלה מסמלת המתקה או ‘‘תיקון’’ אנו מאחלים לאנשים הקרובים לנו שבשנה הבאה הם יתקנו מעשים לא טובים שנעשו בשנה הקודמת, ההתייחסות לתפוח בדבש היא בעצם הקבלה לתפוח שמסמל את האגו של האדם, ואילו הטבילה של התפוח בדבש מסמלת את ‘‘התיקון’’ או הניתוק משנאה והחיבור לאהבה.

2. שנהיה מלאים מצוות כרימון – ברכה מעניינת וקלילה ביותר מדברת על 613 גרגרים הנמצאים בתוך הרימון וכך נאחל לקרובים לנו לבצע מעשים טובים ומצוות ובכך להפוך את העולם לטוב יותר.

3. שהשנה הזו תביא איתה שפע ושגשוג, הצלחה בכל מעשי ידיך, שנה מלאה באהבה אושר ונחת רוח.

4. ברכת שנה טוב לעובד: שנה טובה ומתוקה שנה של צמחיה התחדשות והתפתחות אישית ומקצועית, שנה מלאה ביצירה שתגשים את כל משאלות ליבך בשמחה ובאהבה.

5. ברכה לבן משפחה: לשנה החדשה נאחל הרבה בריאות איתנה טובה ויציבה, שנה של התחלות חדשות , שיפתחו לך שערי שמיים לברכה והצלחה, שפע עשייה ושגשוג.

6. שנהיה לראש ולא לזנב – שנהיה מובילים, ולא לנשרכים מאחור (נאמר כחלק מברכות לראש השנה).

משמעות חג ראש השנה וברכות לראש השנה

ראש השנה הוא חג יהודי מרכזי, שנחגג בימים הראשון והשני של חודש תשרי. החג מציין את תחילתו של ראש השנה היהודי, והוא נחגג על ידי יהודים ברחבי העולם. ראש השנה מציין הרבה דברים. הוא נתפס באופן מסורתי כזמן להרהר במעשיו של האדם במהלך השנה הקודמת ולקבוע כיצד ניתן לשפר אותם בהמשך.

ברכות לראש השנה הם חשובות ביותר בחג זה כי בעצם מדובר בהתחלת השנה החדש, כל אדם מאמין ישמח לקבל ברכות לראש השנה כאלה שישמחו אותו ואפילו יגרמו לו להשתפר ולחשוב על מעשי השנה הקודמת בכדי להשתפר לשנה הבאה.

אילו חגים מתקיימים בחודש תשרי ?

הלוח העברי הוא לוח ירחי. הוא לוקח בחשבון את שלבי הירח, ולכן קצר באחד עשר ימים בערך מהלוח הגרגוריאני. זהו לוח שנה ישן מאוד, והוא משמש למטרות דתיות על ידי יהודים בכל העולם.

החגים היהודיים מבוססים על הלוח העברי, הכולל 12 חודשים, כל אחד עם 29 או 30 ימים. החודש הראשון של תשרי מתחיל בראש השנה (ראש של השנה היהודית).

בחודש זה ישנם עוד כמה חגים חשובים; לרבות יום הכיפורים (יום הכיפורים), סוכות (חג הסוכות), ושמיני עצרת (היום השמיני לעצרת).